Így teljesített a HIT_ISS05

Mi mindent lehet leszűrni az analitikából 1 hónap alatt?

Türelemmel ki kellett várnom ezt az egy hónapot a HIT_ISS05 megjelenése és a portál beindítása után.

Végig igyekeztem gondoskodni arról, hogy legyenek mérhető, elemezhető számaim is a látogatóimról, olvasóimról. Korábban a blog.hu-s és a GDrive-os disztribúció csak a Bit.ly-vel összekötve adta meg a mérés lehetőségét, de ezekre nem támaszkodhattam. Most viszont zsonglőrködnöm kellett a Google Analytics (UA), a GA4, valamint a Google Search Console bekötésével, de külön kihívást jelentett a PDF letöltési események mérésének beállítása is. Igazából először foglalkoztam ezzel behatóbban, mert nagyon érdekelt, hogy mennyien lehetnek kíváncsiak erre a masszív, mikroközösségi, különutas, fekete-fehér, szubkulturális PDF-termékre.

Következzen egy kis áttekintés, előtte azonban előljáróban pár fontos tudnivaló:

A hunindustrialtech.hu még nagyon új oldal. A Google nem indexelte be teljesen, nincs még magas domain authoritása, miközben vetélkedik a régi blog.hu-s oldalammal is, így kell még legalább egy év, mire ezek a dolgok rendeződnek, és a robotok is megnyugszanak. Én mondjuk eddig sem aggódtam.

Profi webanalyst-ek most dörzsölgessék szépen össze a kezüket!

2022. március 13. (a portál indításának és a magazin megjelenésének napja) és április 13. között az alábbi számokat sikerült hoznom:

  • 254 felhasználó járt az oldalamon, ebből:
    – 175 felhasználó Magyarországról,
    – 56 felhasználó az USA-ból,
    – 5 felhasználó Írországból,
    – 4 felhasználó Németországból,
    – a maradék meg egyéb országokból.
  • Látogatóim összesen 642 oldalmegtekintést generáltak.
  • A munkamenetek hossza átlagosan: 1,49 perc volt.
  • Visszafordulási arány: 50,94%.
  • 131 felhasználó desktopról, 116 mobilról, 7 pedig tabletről nézte a portált.
  • Legerősebben a social media (FB) csatornán terjedt a magazin híre, ahonnan 154 felhasználó érkezett (hála a Facebook-csoportokban aktív olvasóimnak), direkt címről 96-an toppantak be.
  • Toronymagasan a HIT_ISS05 érkezési oldala vezetett 251 felkereséssel, ahonnan a magazint 104 alkalommal töltötték le. Érdekességképpen a korábbi magazinszámokra is rávetődtek páran:
    – HIT_ISS01.pdf: 3;
    – HIT_ISS03.pdf: 4;
    – HIT_ISS04.pdf: 5;
    – HIT_ISS00_BACKKATALOG_2002-2009.pdf: 7.

Még sok mindent lehetne elemezni, de elsőre most talán ennyi is elég.

Számomra a következőket jelentik a fenti számok:

  • Különösebb hírverés nélkül is viszonylag sokan felkeresték az oldalt és töltötték le a magazinomat, aminek nagyon örülök. Ennyi látogatószám máskor 1 teljes év alatt jön össze, most 1 hónap alatt sikerült ezt elérnem. Erre picit talán most büszke is vagyok, mert többen kedvelik, forgatják, olvassák azt, amit csinálok. Ezért is szeretek ezzel foglalkozni.
  • Igen magas a diaszpórából érkező látogatóim aránya, ami egy magyar nyelven írt szubkulturális kiadvány esetében azért is elgondolkodtató, mert sok barátunk, zenésztársunk külföldön él.
    A számukra elérhető szélesebb körű, idegen nyelvű dark underground információkínálat mellett azért mégis figyelmet fordítanak a hazaira is, ez pedig kötelez. Ezt örömmel veszem tudomásul, és arra bátorít, hogy a hazai közönség mellett számukra is értékes és minőségi tartalmat írjak ezután is.
  • Magyarországon belül vannak fehér foltok, ahonnan egyáltalán nem voltak látogatóim. Ezek a megyék köztudottan nem számítanak kifejezetten ipari szubkulturálisan aktív körzeteknek, zónáknak. Budapest, Pest megye, Fejér, Győr-Moson-Sopron viszont rendesen taroltak, talán nem véletlenül.
Ahol kék, onnan van ipari és EBM érdeklődés. 4 megyéből viszont eddig még semmi.
  • Gyakran elgondolkodom azon, hogy mekkora lehet a hazai dark underground szubkultúra volumene, hányan lehetünk ezen a színtéren. Viszont elhessegetem magamtól a becslés lehetőségét, ugyanis az én olvasói/látogatói/letöltési statisztikáimból nem lehet erre vonatkozóan pontos számot adni, alá vagy fölé becsülni nem akarok. Meglepő az, amikor olyat írnak nekem, hogy „nem is tudtam, hogy ilyen létezik, nem vagyok fent a facebook-on, stb.”. Organikusan pedig feltételezem senki nem keres rá a Google-n olyasmire, hogy „dark underground”, meg „ipari szubkulturális magazin”, ilyet is maximum én vagyok képes elkövetni, hogy feltérképezhessem a hazai színteret. Sok releváns találatba nem botlok bele, nyilván sejtitek, hogy miért miért.

Közben egyéb teljesítménystatisztikákat is figyelek, és még sokat kell hegesztenem az oldalon, hogy gyorsabb, okosabb és felhasználóbarátabb legyen. De térjünk erre vissza talán 1 év múlva. Még sok munka vár rám.

A következő posztomban arról fogok írni, hogy milyen elképesztő és megdöbbentő visszajelzéseket kaptam az olvasóimtól, és hogyan is néz ki a HIT_ISS05 nyomtatásban.

Megosztom ezt a cikket:

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez is érdekelhet: